Treningi

Każde zajęcia są inne, ale zawierają pewne obowiązkowe punkty.

Rozpoczęcie

Przywitanie i pożegnanie – krótka chwila wyciszenia, głębokiego oddechu przed treningiem i po jego zakończeniu

Rozbudowana rozgrzewka – oprócz tradycyjnej funkcji rozgrzania całego ciała, nasze rozgrzewki mają za zadanie wzmocnić i rozciągnąć mięśnie (ćwiczenia siłowe i rozciągające), zbudować kondycję i ogólną sprawność, oraz koordynację ruchową, potrzebną w skutecznej samoobronie.

W treningach dla dzieci ważnym elementem są zadania wymagające skupienia uwagi. U starszych odnaleźć można rozbudowane elementy zaczerpnięte z jogi, ćwiczenia sprawnościowe, siłowe i rozciągające.

Techniki

Nauczane przez nas techniki nie mają ograniczeń stylowych. Oznacza to, że w ramach naszych treningów poznasz elementy charakterystyczne nie dla jednej, ale wielu sztuk lub systemów takich jak Jiu-Jitsu, BJJ, Karate, Boks czy Krav-Maga. Nasz program łączy w sobie:

  • uderzenia i kopnięcia
  • dźwignie
  • podcięcia, obalenia, trzymania
  • techniki kopnięć po wyskoku
  • walkę w „stójce” i rozbudowane techniki „parterowe”
  • pady, przewroty
  • techniki samoobrony przed uzbrojonym i nieuzbrojonym przeciwnikiem

W starszej grupie stawiamy na indywidualny rozwój każdego z ćwiczących. Praktycznie nieograniczony wachlarz technik pozwala na ich indywidualne wykorzystanie oraz sukcesywny rozwój, w miarę posiadanych predyspozycji fizycznych.

20171220-IMG_2656
20160618-IMG_3054-2

Szczególną uwagę zwracamy na wzajemny szacunek i zaufanie. Są one postawą wspólnego treningu z partnerem.

Kung Fu?

Termin Kung-Fu kojarzony jest przez większość z nas z Chińskimi Sztukami Walki. Jednak pierwotnym znaczeniem kung fu (gongfu albo gung fu) było „osiągnięcie (czegoś) poprzez ciężką i wytrwałą pracę”, oznaczało cnotę (wartość, zaletę). Zapisane chińskimi znakami kung-fu (功夫) łączy w sobie 功 (gōng) – osiągnięcie, wartość, zaletę, oraz 夫 (fū) – człowieka.

Trening Kung Fu jest więc dążeniem do mistrzostwa, doskonałości w sztukach walki i samoobronie, oraz w innych dziedzinach życia.